با کارشناسان ما تماس بگیرید ۰۲۱-۲۲۲۱۸۰۰۱

اخذ اقامت اتریش از طریق کار

یکی از روش های مهاجرت به اتریش از طریق اخذ ویزای کار اتریش می باشد. این روش به دلیل کم هزینه بودن و امکان دریافت ویزای جستجوی کار، از محبوبیت زیادی در بین مهاجران برخوردار است.

از دو روش کلی در کشور اتریش می توان برای دریافت ویزای کار اقدام کرد.

1.مهاجرت کاری به اتریش از طریق پیشنهاد کار (Job Offer)

فردی که تخصص داشته باشد می تواند اجازه کار و اقامت به مدت یک سال، در کشور اتریش اخذ نماید، شرایط این نوع ویزا داشتن پیشنهاد شغلی یا دعوتنامه از یک کارفرما در کشور اتریش و حداقل مدرک تحصیلی لیسانس می باشد.

برای این نوع ویزا نیاز است که کارفرما برای این شغل ۳ ماه در کشور اتریش و ۳ ماه در اتحادیه اروپا اگهی نماید و اگر فردی برای این شغل پیدا نشد برای جذب این فرد متخصص اقدام نماید که با توجه به این موارد شرایط اخذ این نوع ویزا بسیار دشوار است. علاوه بر این شما باید از جدول امتیازبندی نیز حداقل امتیاز مورد نیاز را کسب نمایید.

 

البته توجه داشته باشید در صورتی که شما پیشنهاد کار داشته باشید و از جدول امتیازات در روش بعدی نیز 70 امتیاز کسب کنید، نیازی به آگهی آن شغل در اتریش و اتحادیه اروپا نمی باشد و کارفرما اجازه دارد بلافاصله شما را استخدام کند.

2.مهاجرت کاری به اتریش از طریق ویزای جستجوی کار

روش دیگر اخذ ویزای کاری اتریش ویزای جستجوی کار در کشور اتریش می باشد که اعتبار آن ۶ ماهه است و فرد باید برای اخذ این نوع ویزا به امتیاز مطلوب برسد. از ۱۰۰ امتیاز متقاضی باید ۷۰ امتیاز را کسب نموده و پس از موافقت اداره کار اتریش با این نوع ویزا می تواند در کشور اتریش اقامت نماید. شما در این فرصت 6 ماهه می توانید در کشور اتریش به جستجوی کار بپردازید و در صورتی که شغلی مرتبط با مدرک تحصیلی خود بیابید، می توانید کارت قرمز سفید قرمز اتریش، که اقامت کاری این کشور می باشد را کسب نمایید.

شما با این دو روش می توانید کارت قرمز سفید قرمز اتریش را کسب نمایید و پس از مدت ۴ سال کار در کشور اتریش و پرداخت مالیات خود می توانید اقامت دائم کشور اتریش را اخذ نمایید.

 

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
به بالای صفحه بردن