با کارشناسان ما تماس بگیرید ۰۲۱-۲۲۲۱۸۰۰۱

نماد اعتماد الکترونیکی

ای نماد (E-Namad) یا نماد اعتماد الکترونیکی یک نماد است که از طرف مرکز توسعه تجارت الکترونیک به وب‌سایتی‌ها داده می‌شود که دارای ضوابط مشخص و از پیش تعیین شده‌ای باشند.

این لوگو فقط به وب‌سایت‌های فروشگاهی تعلق می‌گیرد. پس اگر وب‌سایت شما خبری، وبلاگی و… است به اینماد نیاز نخواهید داشت. اما اگر دارای فروش اینترنتی هستید یعنی در وب‌سایت خود درگاه پرداخت دارید این نماد برای شما مفید خواهد بود.

مهمترین مزیتی که این نماد دارد، جلب اعتماد کاربر است. در واقع وب‌سایتی که دارای اینماد است متعهد است که رضایت کاربر را در خرید اینترنتی جلب نماید و به تعهدات خود عمل کند. این موضوع باعث می‌شود کاربر زودتر به وب‌سایت شما اعتماد نماید.

همچنین برای دریافت درگاه مستقیم بانکی، قرار بستن با اداره پست برای ارسال محصولات هم شما باید این نماد را دریافت کرده باشید.

شرایط دریافت اینماد

 1-فروش محصول یا ارائه خدمات در سایت

ای نماد فقط به سایت‌هایی که مبادلاتی انجام می‌دهند و کلیه فرایند سفارش و پرداخت مبلغ به حالت اینترنتی و توسط سایت باشد، اختصاص پیدا می‌کند. درصورتی که در سایت خود فقط درمورد کالاها یا خدمات‌تان آگاهی می‌دهد یا تبلیغات می‌کند و سفارش اینترنتی ندارید، لزومی ندارد نماد اعتماد الکترونیکی دریافت کنید.

دقت کنید که باید برای دامنه یا زیردامنه‌ای که خرید در آن‌ها انجام می‌شود، نماد اعتماد مجازی را دریافت کنید.

2- قیمت هر کالا یا خدمات قید شده باشد

یکی از ضوابط دریافت ای نماد این است که اطلاعات کالاها یا خدمات مانند قیمت و نرخ محصول عرضه شده، قید شده باشد.

ارائه مشخصات خرید نیز در فرم پیش فاکتور یا سبد خرید ضروری است.

3-امتیاز مالکیت دامنه

امتیاز مالکیت دامنه باید به اسم شخص متقاضی ای نماد باشد و امتیاز دامنه شخص درخواست دهنده حقوقی، باید به اسم شرکت و یا یکی از اعضای هیات مدیره آن به ثبت رسیده باشد.

مشخصات صاحب همه دامنه‌ها در سایت Whois قرار دارد.

بعد از ورود به این وبسایت، در کادر جستجو آدرس دامنه سایت مدنظر را تایپ کنید و Enter بزنید.

درضمن جهت انجام پروسه اخذ ای‌نماد توسط نماینده حقوقی شرکت، باید مستندات حقوقی وکالت نماینده از شرکت وجود داشته باشد.

4- تایید صلاحیت

جهت اخذ ای نماد باید صلاحیت شخصی شما از طرف پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا مورد تایید قرار بگیرد. نتیجه بررسی تایید صلاحیت در پرونده نشان اعتماد در سایت به ثبت می‌رسد و توسط ایمیل به شما اطلاع داده می‌شود.

(کارشناسان ای نماد این مورد را پیگیری می کنند، بنابراین نیاز به انجام کار خاصی نیست.)

درصورتی که صلاحیت شما مورد تایید قرار نگرفته باشد، پرونده معلق می‌شود، هویت شخص رد صلاحیت شده در بلک لیست قرار می‌گیرد و دیگر نمی‌تواند درخواست دهد اما شخص می‌تواند پس از ورود به حساب کاربری خود، تقاضای فرجام خواهی (به عبارتی تقاضای بررسی دوباره صلاحیت فردی) داشته باشد.

جهت تقاضای فرجام خواهی لازم است به دادگاه تشکیل پرونده مراجعه کنید. و مدارکی مانند رأی دادگاه مبنی بی‌گناهی(رفع اتهام از طرف دادگاه)، مدرک معلوم‌کننده اجرای حکم صادر شده به واسطه دادگاه، سندی که مشخص کند پرونده سوء پیشینه مختومه شده است و یا هرنوع سند مبنی بر حل شدن مشکل سوء پیشینه (به غیر از تاییدیه عدم سوءسابقه یا حکم کیفری که مورد تایید نیستند) را به همراه تقاضای فرجام خواهی به ایمیل amaken@enamad.ir ارسال کنند.

5-کمترین سن 18 سال (و ارائه کارت پایان خدمت یا معافیت برای آقایان)

ضوابط اخذ ای نماد داشتن حداقل سن، 18 سال تمام می‌باشد. اگر که درخواست‌دهنده پایین 18 سال باشد، باید حکم رشد از دادگاه ارائه داده شود. مدیر کسب و کار آنلاین نیز باید اصل کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت سربازی یا برگه اشتغال به تحصیل را موقع تقاضا ارائه دهد.

6- درگاه بانکی

یکی از مهمترین فاکتورهای اخذ ای نماد، دریافت درگاه بی واسطه پرداخت بانکی و بستن قرارداد با اداره پست برای سامانه ارسال کالاها در محل به شمار می آید

مدارک لازم برای اخذ ای نماد

مدارک مورد نیاز برای متقاضیان حقیقی ای نماد:
  • کپی جواز فعالیت (اگر وجود دارد)
  • پیمان‌نامه شخصیت حقیقی
مدارک مورد نیاز برای متقاضیان حقوقی ای نماد:
  • بپی آگهی روزنامه رایج
  • کپی برابر اصل اساسنامه
  • آگهی تغییرات نهایی محل کار
  • آگهی تغییرات نهایی مشخصات اعضای هیات‌مدیره
  • آگهی تغییرات نهایی موضوع فعالیت شرکت (در صورت وجود)
  • کپی جواز کسب
  • پیمان‌نامه شخصیت
  • حقوقی

پیمان‌نامه به معنای تایید رسمی مقررات موجود در ایران در حوزه مسئولیت‌های فروشگاه‌های آنلاین می‌باشد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
به بالای صفحه بردن