با کارشناسان ما تماس بگیرید ۰۲۱-۲۲۲۱۸۰۰۱

بررسی شرایط ویزای تلنت کانادا (CANADA TALENT VISA)

کانادا یکی از کشور های مهاجر پذیر در قاره آمریکا که چندین سال است به مقصدی برای مهاجرین ایرانی مبدل شده است. این کشور با حداکثر توان برای مهاجر پذیری، انواع نظام های طبقه بندی شده را برای مهاجرین در نظر گرفته است. یکی از نظام های طبقه بندی شده در خصوص مهاجرت به کانادا، از طریق کار می باشد. اما کاری که نشان دهید تخصص ویژه ای در آن کسب کرده اید. ویزای تلنت کانادا به این امر پرداخته است. ویزای تلنت کانادا برای افرادی تعبیه شده است که دارای مهارت و فنون خاصی هستند. این نوع از ویزا، زیر مجموعه ویزا های کاری موقت اعطا می شد

شرایط دریافت ویزای نخبگان کانادا

ویزای تلنت کانادا، همواره تحت برنامه نیروی کاری موقت خارجی بوده است که برای افراد، این موقعیت را فراهم آورده تا بتوانند در شغلی موقتی، کمبود نیروی کار را در کانادا پوشش دهند. ویزای تلنت کانادا برای افراد ماهر در رشته و یا زمینه خاصی می باشد که دارای تجربه و سابقه در آن رشته ها که هر ساله اعلام می شود، باشند. ویزای تلنت کانادا بخشی از استراتژی گسترده مهارت های جهانی است که به طور مستقیم به رشد مشاغل کانادایی از جمله شرکت های نوپا کمک می کند. ویزای تلنت کانادا در ژوئن سال 2017 به عنوان یک برنامه آزمایشی دو ساله معرفی شد. این برنامه به طور مشترک توسط اداره مهاجران، پناهندگان و شهروندی کانادا و اداره اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا مدیریت می شود.

از زمان معرفی، هزاران کارگر ماهر خارجی با موفقیت از طریق ویزای تلنت کانادا به این کشور نقل مکان کرده اند و انتظار می رود تعداد نیروی کار بیشتری در سال های آینده به آنجا بیایند. در بودجه فدرال 2019 دولت کانادا اعلام كرد كه این برنامه به عنوان یك برنامه دائمی در مهاجرت به كانادا، به عنوان “مهاجرت مشاغل محلی به طور سریع و قابل پیش بینی به استعدادهای برتر جهانی” تبدیل خواهد شد. اما به صورت کلی، ویزای تلنت کانادا به دو حالت تقسیم می شود که برای افراد مختلف مناسب می باشد. حالت اول برای کارفرما و حالت دوم برای نیروی کاری. در هر دو صورت افرادی که از این طریق اقدام می کنند، می توانند ویزای کانادا را دریافت کنند.

جریان استعداد یابی جهانی برای کارفرمایان کانادایی

به طور کلی، برای اینکه یک شخص برای ایجاد کسب و کار خاص، واجد شرایط باشد، مراحل تخمین و بررسی را باید پشت سر بگذراند. ویزای تلنت کانادا به کارفرمایان کانادایی این امکان را می دهد تا در بازار جهانی همچنان رقابتی باقی بمانند و به سرعت استعداد هایی را برای تأمین نیازهای بازار کار به ارمغان آورند. برای اینکه یک کارفرمای داخل کانادا، واجد شرایط ارائه ویزای تلنت کانادا باشد، باید یکی از دو دسته را شامل شود.

رده A: ایجاد کسب و کار در مشاغل تعیین شده

برای واجد شرایط بودن در این گروه، کارفرمای داخل کانادا، باید توسط یکی از سازمان های وابسته و همکار در خصوص ویزای تلنت کانادا، معرفی شده و استعدادهای منحصر به فرد و تخصصی را استخدام کند.

برای در نظر گرفتن و رعایت شرایط ویزای تلنت کانادا، کارمندی که استخدام می شود باید حداقل 80,000 دلار کانادا در سال (یا بالاتر) به وی پرداخت شود. به علاوه، مدرکی دال بر داشتن دانش پیشرفته حرفه خود را از یک منطقه خاص دریافت کرده باشد و یا حداقل پنج سال تجربه و سابقه کار در آن موقعیت شغلی تخصصی را داشته باشد.

رده B: ایجاد کسب و کار در مشاغل مورد تقاضا

برای واجد شرایط بودن و رعایت شرایط ویزای تلنت کانادا، کارفرما باید برای پوشش دادن موقعیت های شغلی ویزای تلنت کانادا و نیروی کار ماهر و مشاغل مورد نیاز که طی لیستی هر ساله اعلام می شود، نیروی خود را استخدام کند و حقوق و مزایای وی را مطابق عرف در نظر بگیرد.

هنگامی که یک کارفرما صلاحیت خود را برای یکی از دو جریان تاییدیه دریافت کرد، می تواند درخواست ویزای تلنت کانادا را برای خود آغاز کند. این سیستم به صورت آنلاین پیش خواهد رفت. کلیه کارفرمایانی که برای اولین بار برای ویزای تلنت کانادا مراجعه می کنند، باید یک طرحی را ارائه دهند که مزایای بازار کار را برای کشور و کسب و کار خود نشان دهند. کارفرما باید نشان دهد چگونه با استخدام یک کارگر خارجی به سود بازار کار کانادا خواهند رسید. هر برنامه باید یک مزیت اجباری را مشخص کند. برای رده A کارفرمایان باید نشان دهند که چگونه اشتغال زایی را برای کانادایی ها افزایش می دهند، و برای رده B کارفرمایان باید چگونگی افزایش مهارت ها و سرمایه گذاری آموزشی را برای کانادایی ها نشان دهند. علاوه بر این، کارفرمایان باید نشان دهند که چگونه از لیست زیر حداقل به دو مزیت مکمل دست خواهند یافت.

  • ایجاد شغل
  • سرمایه گذاری در مهارت ها و آموزش ها
  • افزایش تنوع در محل کار
  • انتقال دانش
  • افزایش عملکرد شرکت
  • بهترین شیوه یا سیاست های شرکت
  • ویزای تلنت کانادا برای نیروی کار

به عنوان یک نیروی کار خارجی، اولین چیزی که باید درک کنید این است که شما نمی توانید مستقیما برای ویزای تلنت کانادا درخواست دهید. فقط یک کارفرمای کانادایی می تواند به جریان جهانی استعداد یابی مراجعه کند و کارگر یا نیروی کار خارجی که می خواهد را استخدام کنند. این بدان معنی است که اگر می خواهید ویزای تلنت کانادا را دریافت کنید، اولین هدف شما باید دریافت یک پیشنهاد کار از یک کارفرمای کانادایی واجد شرایط برنامه باشد. همانطور که در بالا بحث شد، دو دسته برای ویزای تلنت کانادا وجود دارد که کارفرمای داخل کانادا، می تواند از طریق آنها درخواست دهد.

گروه A برای کارفرمایانی است که توسط شرکای تعیین شده ویزای تلنت کانادا، معرفی می شوند و استعدادهای منحصر به فرد و تخصصی را استخدام می کنند.

گروه B برای کارفرمایانی است که در مشاغل مورد نیاز، موقعیت های شغلی در لیست مشاغل استعدادهای درخشان جهانی را استخدام کنند.

اگر نیروی کاری هستید که امیدوار به دریافت پیشنهاد شغلی برای ویزای تلنت کانادا می باشید، ابتدا باید بررسی کنید که آیا تعریف “استعداد منحصر به فرد و تخصصی” را دارید و یا شغل شما در لیست مشاغل استعدادهای درخشان جهانی قرار دارد یا خیر. همچنین لازم به ذکر است که حتی اگر ویزای تلنت کانادا فقط به اجازه کار موقت در کانادا منجر شود، این برنامه راهی عالی برای مهاجرت دائمی به کانادا است.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
به بالای صفحه بردن