با کارشناسان ما تماس بگیرید ۰۲۱-۲۲۲۱۸۰۰۱

خرید ملک و اخذ شهروندی ترکیه

خرید ملک در استانبول یکی از بهترین گزینه هایی است که می تواند به شما و خانواده تان ( به همراه فرزندان زیر ۱۸ سال) پاسپورت ترکی بدهد. اخذ پاسپورت ترکیه پایان ماجرا نیست و شما می توانید از ترکیه به عنوان پلی برای ورود به بازار های مالی اروپا استفاده کنید.

ملک در ترکیه در مقایسه با بسیاری از کشور های اروپایی،ارزان تر است. قیمت مناسب و در کنار آن اطمینان اخذ اقامت از طریق خرید ملک؛ سود خرید خانه را چند برابر می کند. از سوی دیگر، ترکیه کشوری با موقعیت جغرافیای خوب و آب و هوای عالی است. حتی اگر نخواهید برای همیشه در ترکیه زندگی کنید و مقصد نهایی شما اروپاست؛ خرید آپارتمان در ترکیه می تواند سرمایه شما را چند برابر کند. ضمن آنکه آب و هوای خوب این کشور و فرهنگ آسیایی – اروپایی مردمان ترکیه، خود دلیل قانع کننده ای برای اقامت دائم ترکیه است.

میانگین قیمت خانه در استانبول

میانگین قیمت خانه در استانبول حدود ۳۸۰۰ لیر برای هر متر مربع می باشد اما در مناطق لوکسی مانند بشیکتاش یا شیشلی تا هر مترمربع ۹۰۰۰ لیر نیز می رسد. اگر ترجیح می دهید در محله ای زندگی کنید که ایرانی های بیشتر در آن ساکن باشند، محله فاتح استانبول گزینه مناسبی است. این محله خانه هایی با قدمت بالاتری داشته و قیمت آپارتمان و خانه در آن به حدود متری ۴۰۰۰ لیر می رسد. به طور کلی با توجه به قصد شما از خرید ملک جهت سرمایه گذاری یا کار و یا مهاجرت ، موارد متفاوتی از ملک وجود دارد، که شما می توانید نسبت به خرید آن اقدام کنید. 

اما به طور کلی اگر خواهان یک زندگی آرام هستید، مناطق آسیایی گزینه مناسبی محسوب می شوند. خرید ملک در مناطق مرکزی و نزدیک به سواحل استانبول گران تر است و از سوی دیگر در مناطق اروپایی تا غربی می توان با هزینه کمتر صاحب خانه شد.حتی افراد کم سرمایه میتوانند با ۲۵۰ هزار لیر در استانبول واحد کلید نخورده بخرند و سرمایه گذاری کنند.

قوانین خرید خانه و اخذ شهروندی در ترکیه

طبق قوانین خرید خانه در ترکیه، اتباع غیر ترکی مجاز مانند ایرانیان می توانند با خرید ۲۵۰ هزار دلار آمریکا، پاسپورت ترکی نیز دریافت کنند. لازم نیست که تمامی این مبلغ از طریق خرید یک خانه تامین شود بلکه مهاجر می تواند با خرید چند خانه، مجموع سرمایه گذاری خود از طریق خرید ملک را به ۲۵۰ هزار دلار برساند. 

با خرید ملک در استانبول  به ارزش ۲۵۰ هزار دلار آمریکا می توانید در حدود سه ماه شهروندی ترکیه را بگیرید و مانند یک شهروند ترک از تمام امکانات درمانی و رفاهی برخوردار شوید.

انواع ملک برای خرید

شما میتوانید با توجه به میزان سرمایه خود انواع ملک را در استانبول خریداری کنید که شامل واحد های آپارتمانی ۱ تا ۵ خواب ، واحد های استودیو ، خانه های ویلایی مستقل ، خانه های ویلایی در شهرک های ساحلی میباشد.خیلی از این پروژه ها به دلیل مساحت زیاد در کنار واحد های تجاری و اداری و یا حتی هتل ها واقع شده اند .

متراژ نت و بروت ملک 

متراژ نت شامل تمامی بخش هایی است که قابل استفاده و پاگذاشتن است در واقع متراژ خالص ملک میباشد.دیوارها، زیر کابینت ها و تمامی جاهایی که ما نمی توانیم از آنها استفاده کنیم جز متراژ نت نمی باشند.

متراژ بروت علاوه بر متراژ نت،  سهم مالک از راهرو، فضاهای مشترک مانند آسانسور، سالن ورزشی و … را نیز در بر می گیرد. در ترکیه ملک با این متراژ خریداری می شود و هنگام فروش هم با همین متراژ به فروش می رسد.

نکته : هزینه شارژ خانه ها در ترکیه بر اساس مجموع نت و بروت محاسبه میشود.

خانه های طرح بازسازی شهری

قیمت خانه هایی که درمنطقه طرح بازسازی شهری قرار دارند ۵% ارزانتر از بقیه خانه ها میباشند. این خانه ها هزینه سند و مالیات ندارند.

خانه های دست دوم

اگر خریدار آپارتمان دست دوم در ترکیه هستید باید چندین نکته مهم را در نظر بگیرید و قبل از خرید مسکن برخی موارد را بررسی کنید.

 • به سند مالکیت آپارتمانی که خریداری می کنید توجه کنید خانه با سند مالکیت به معنی خانه ای است که طبق قانون ساخته و تکمیل می شود.
 • به سوابق موجود در سند مالکیت توجه داشته باشید.می توانید با مراجعه به اداره ثبت اسناد و املاک در ترکیه درستی سوابق موجود در سند مالکیت را بررسی کنید که آیا خریدار حق استفاده دارد یعنی ملک در رهن است یا خیر و یا تصمیم احتیاطی برای جلوگیری از فروش وجود دارد یا خیر
 • مطمئن شوید آیا منطقه محل اقامت در برابر زلزله مقاوم است. علاوه بر این، انطباق ساختمان با مقررات زلزله نیز باید بررسی شود.
 • باید به زیرساخت ها و خصوصیات فیزیکی آپارتمان توجه شود. آپارتمان های دست دوم قطعاً نیاز به نوسازی دارند.
 • به سن بنا توجه داشته باشید. کارشناسان معتقدند که طول عمر ساختمانهای بتن تقریبا ۵۰ سال است
 • حتما بررسی کنید که آپارتمانی که قصد دارید خریداری کنید بدهی های ازقبیل برق ، آب ، مالیات محیط زیست ، مالیات املاک سال های گذشته نداشته باشد.

روند خرید ملک

اگر قصد دارید در ترکیه ملک خریداری کنید لازم است ابتدا اطلاعات دقیقی از محدودیت ها، قوانین و … داشته باشید. برای اینکه به دام کلاهبرداران و افراد سودجو نیافتید حتماً نیاز است با یک وکیل و یا یک مشاور حقوقی که به قوانین ترکیه آشنا صحبت کنید و از آنها مشورت بگیرید و با اطلاع کامل اقدام به خرید ملک در ترکیه کنید.

مجموعه هلدینگ اندرزگو با کارشناسان مجرب در دفتر مرکزی تهران و همچنین شعبه فعال در شیشلی استانبول از ابتدا تا انتهای پروسه خرید و اخذ شهروندی ترکیه در کنار شما خواهد بود به این ترتیب که شما در مرحله اول میتوانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید و تمامی اطلاعات لازم را دریافت کنید در مرحله دوم شما بعد از انتخاب و بازدید ملک در کشور ترکیه یک قرارداد رسمی با شرکت سرمایه گذار منعقد میکنید و مبلغی را به عنوان بیعانه پرداخت میکنید. در مرحله بعد شما مبلغ مورد نیاز ملک را از حساب خود در ایران به حسابی که همکاران ما در ترکیه به نام خودتون افتتاح کرده اند منتقل میکنید، پرداخت مبلغ ملک از حساب شما در ترکیه به حساب شرکت سازنده انجام میگیرد. بعد از اتمام پروسه پرداخت یک قرارداد رسمی در نوتر (دفتر اسناد رسمی ترکیه ) ثبت میشود و به انضمام کلیه مدارک لازم توسط وکیل رسمی ( در صورت مسلط نبودن به زبان ترکی و نداشتن زمان ) در اداره تاپو مراحل صدور سند شما انجام میشود.

نکته های مهم

 • با خرید ملک به ارزش ۲۵۰ هزار دلار سند ملک به نام یک نفر زده میشود اما اگر مبلغ ملک ۵۰۰ هزار دلار باشد دو نفر میتوانند با هم شریک شوند.علت این موضوع رد نشدن درخواست شهروندی میباشد در واقع هر ۲۵۰ هزار دلار منجر به اخذ شهروندی برای یک نفر به همراه همسر و فرزندان زیر ۱۸میشود.
 • اگر ملک خود را به صورت قسطی خریداری کنید سند ملک در رهن شرکت سرمایه گذار قرار میگیرد و بعد از اتمام اقساط سند از رهن خارج میشود و شما بعد از آن میتوانید برای اخذ شهروندی اقدام کنید.
 • هر شهروند خارجی می تواند تا ۳۰ هکتار از اراضی کشور ترکیه را خریداری کند.
 • شهروندان خارجی حق تملک یا اجاره اراضی کشور ترکیه را که در مناطق امنیتی و نظامی قرار دارند را ندارند.
 • اتباع خارجی تنها ۱۰ درصد از اراضی و املاک هر منطقه را می‌توانند خریداری کنند.
 • برخی مناطقی وجود دارند که خرید ملک یا زمین در آن مناطق برای اتباع خارجی ممنوع است.
 • زمان لازم برای اخذ سند ملک ۷ تا ۱۰ روز کاری میباشد.
 • زمان لارم برای اخذ شهروندی ترکیه ۳ ماه میباشد.
 • شما میتوانید در زمان اخذ شهروندی ترکیه نام و نام خانوادگی خود را به ترکی تغیر دهید.
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
به بالای صفحه بردن