با کارشناسان ما تماس بگیرید ۰۲۱-۲۲۲۱۸۰۰۱

تعریف شرکت

ثبت شرکت به معنای یک انجمن یا بنگاه تجارت است. بنابر تعریف قانون مدنی ایران، کمپانی عبارت است از اجتماع حقوق مالکان متعدد در شیء واحد به نحو اشاعه، ولی این تعریف در برگیرنده مشاعات نیز است. بنابر مفهومی که از قانون تجارت استنباط می‌شود، شرکت قراردادی است که بر اساس آن اعضا یا شرکا سود حاصل از سرمایه را تقسیم می‌کنند. شرکت‌ها در قوانین ایران شخصیت حقوقی دارند.

اولین قدم و شاید مهمترین قدمی که باید برای ثبت شرکت برداریم، انتخاب درست اهداف و موضوع فعالیتی است که می خواهیم در شرکتمان انجام دهیم. از جمله مواردی که قبل از ثبت شرکت، در سایت اداره کل ثبت شرکت ها باید از آن اطلاع داشته باشیم، مدت و موضوع فعالیت، نشانی، سرمایه، نام، سمت و سهام هر یک از شرکا و در آخر اساسنامه یا شراکت نامه است.

در مرحله بعد پنج نام سه سیلابی با ترکیب اسامی عام و خاص متناسب با موضوع فعالیت شرکت که ممکن است تولیدی یا تجاری یا موسسه فرهنگی هنری باشد انتخاب میکنیم.

سپس کلیه مدارک خود را در سامانه ثبت شرکتها ثبت و به امضا ء همه ی شرکا و مهر شرکت میرسانیم پس از تایید مدارک توسط کارشناسان اداره ثبت شرکتها آگهی ثبت در روزنامه رسمی به چاپ میرسد.

انواع شرکت

شرکت سهامی

شرکت سهامی در اصطلاح ، شرکتی است که برای انجام امور تجاری تشکیل می‌شود و سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آنها است.

ادامه مطلب

شرکت مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده و هر یک از شرکاء فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسؤول قروض و تعهدات شرکت است.

ادامه مطلب

شرکت تضامنی

شرکت تضامنی شرکتی است که تحت اسم مخصوص برای امور تجارتی بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می شود و هریک ازشرکاء مسئول پرداخت تمام قروض شرکت است.

ادامه مطلب

شرکت مختلط غیر سهامی

شرکت مختلط غیرسهامی شرکتی است که برای امورتجاری تحت اسم مخضوص بین یک یا چند نفرشریک ضامن و یک یا چند نفرشریک با مسئولیت محدود بدون انتشار سهام تشکیل می شود .

ادامه مطلب

شرکت مختلط سهامی

شرکت مختلط سهامی شرکتی است بین یک عدد شرکاء سهامی ویک یا چند نفر شریک ضامن تشکیل می شود.شرکاء  کسانی هستند که سرمایه آنها بصورت سهام درآمده است.

ادامه مطلب

شرکت نسبی

شرکت نسبی شرکتی است که برای امور تجاری بین دو یا چند نفر تشکیل و مسئولیت هر یک از شرکاء به نسبت سرمایه ای است که در شرکت گذاشته است.

ادامه مطلب 

شرکت تعاونی تولید و مصرف

شرکت تعاونی مشارکتی است که عده‌ای از افرادی که هم‌صنف یا مثلاً همسایه، دوست، خویشاوند یا همشهری هستند برای دستیابی به منافع مشترک گردهم می‌آیند.

ادامه مطلب

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
به بالای صفحه بردن