با کارشناسان ما تماس بگیرید ۰۲۱-۲۲۲۱۸۰۰۱

انواع سند ملکی در ترکیه

در ابتدا باید شما را با تاپو آشنا کنیم. تاپو در واقع همان سند مالکیت شماست. وقتی ملکی خریداری می کنید به شما سند قطعی داده می شود که در ترکیه به آن سند تاپو گفته می شود.

در ترکیه اداره ای به نام تاپو و کاداستر وجود دارد. این اداره ثبت املاک و مستغلات خریداری شده را پیگیری می کند. وظیفه اداره تاپو و کاداستر اطلاع رسانی درباره صحت سند و صدور سند مالکیت است.

در ترکیه ۲ نوع  سند ملکی وجود دارد. یکی سند آبی و دیگری سند قرمز ، حال این دو سند چه تفاوتی با هم دارند و به چه کاری می آیند؟

سند ملکی آبی رنگ برای کسانی صادر می شود که زمینی خریداری می کنند که بدون ساختمان بوده و یا اینکه بدون مجوز ساخت است . به بیان ساده تر وقتی شما زمین خریداری می کنید به شما سند مالکیت آبی رنگ می دهند.

سند قرمز برای آن دسته از افرادی صادر می شود که ملک مسکونی خریداری کرده اند صادر می شود یا زمانیکه شما زمینی خریداری میکنید که داری مجوز ساخت است. در واقع وقتی شما آپارتمان خریداری می کنید برای شما سند قرمز صادر خواهد شد.

سند قرمز دارای ۳ قسمت به نام های kat irtifakı ، KAT İrtifaki و Devremülk می باشد در ادامه شمارا با این قسمت ها آشنا می کنیم.

KAT Mülkiyeti

وقتی شما زمینی خریداری می کنید که ضمن داشتن مجوز ساخت، کلیه امور ساخت، پایان کار و پرداخت عوارض شهرداری انجام شده است روی این گزینه علامت ضربدر زده می شود.

kat irtifakı

این قسمت به این معنی است که مجوز ساخت دارد ولی هنوز مراحل ساخت تمام نشده و یا شهرداری هنوز تائید نکرده و هزینه ها پرداخت نشده است. در این صورت علامت ضربدر این قسمت زده خواهد شد.

Devremülk

این قسمت به معنی این است که شما مالکیت این ملک را تا تاریخ مشخصی دارید. تاریخ در سند قید می شود.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
به بالای صفحه بردن