با کارشناسان ما تماس بگیرید ۰۲۱-۲۲۲۱۸۰۰۱

اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در ترکیه با توجه به وضعیت اقتصادی و صنایع این کشور در سال های اخیر توجه بسیاری از ایرانیان را به خود جلب کرده است. با در نظر گرفتن این امر که در برخی از روش های سرمایه گذاری در این کشور متقاضیان می توانند اقامت دائم و پاسپورت کشور ترکیه را دریافت کنند این اشتیاق در میان کسانی که قصد مهاجرت از ایران دارند بیشتر شده است. در سال های اخیر کشور ترکیه سهم زیادی از بازار های جهانی را از آن خود کرده است و همچنان در حال پیمودن پله های موفقیت است. از سوی دیگر از سال 2017 میلادی در راستای سیاست های اقتصادی دولت این کشور، شرایط سرمایه گذاری برای اتباع خارجی تغییر کرد و در راستای حمایت از آنها ساده تر شد. به همین دلیل است که بسیاری از فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران بزرگ جهان جذب این کشور شده اند و هر روز نیز بر تعداد این افراد افزوده می شود. 

چرا در ترکیه سرمایه گذاری کنیم؟

سرمایه گذاری در یک کشور خارجی مزایا و ریسک های خاص خودش را دارد. به همین دلیل در زمان سرمایه گذاری در یک کشور خارجی، باید همه ی جوانب مثبت و منفی آن را در نظر بگیرید. صرف نظر از اینکه سرمایه گذاری در کشور ترکیه سود آور محسوب می ‌شود، بسیاری از افراد به منظور گرفتن اقامت دائم در این کشور تصمیم به انجام این کار می گیرند. در واقع نکته قابل توجه درباره ترکیه این است که با یک مبلغ معقول امکان اخذ پاسپورت و تابعیت این کشور در مدت زمان کوتاه بین 3 تا 6 ماه امکان پذیر است. همانطور که احتمالا می دانید پاسپورت ترکیه جزء 30 پاسپورت برتر دنیاست و با استفاده از آن امکان سفر به 148 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا برای شما وجود خواهد داشت. از سوی دیگر زندگی در سطح رفاه بالا و امکان استفاده از خدمات درمانی و تحصیلات رایگان این کشور را به مقصدی مناسب برای زندگی تبدیل کرده است.

صرف نظر از مزایای دریافت پاسپورت ترکیه، به طور کلی شرایط حاکم در این کشور و فاکتور هایی مانند صنعت توریسم پویا، روند رشد اقتصادی پر سرعت، امکانات طبیعی و موقعیت جغرافیایی و فضای تجاری رقابتی باعث شده است که ترکیه به انتخاب مناسب برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف تبدیل گردد.

خرید ملک در ترکیه

با توجه به رشد قیمت املاک مسکونی در سال های اخیر به نظر می رسد خرید ملک در ترکیه انتخاب خوب و سود آوری است. در این روش متقاضیان می توانند برای دریافت اقامت دائم و پاسپورت کشور ترکیه نیز اقدام نمایند. حداقل مبلغ سرمایه گذاری در خرید ملک برای دریافت پاسپورت ترکیه 250 هزار دلار آمریکا می باشد. توجه داشته باشید که در این روش دریافت تابعیت به مدت سه سال نباید ملک خود را بفروشید.
با توجه به وضعیت اقتصادی فعلی کشور ترکیه و روند سال های گذشته نمودار پیش بینی قیمت املاک مسکونی در کشور ترکیه تا سال 2023 صعودی است و خرید ملک در این کشور در سال های بعد سود به همراه خواهد داشت.
نکته ای درباره سرمایه گذاری در بازار املاک در ترکیه وجود دارد این است باید ابتدا هر منطقه را ارزیابی می کند تا بفهمید املاک آن منطقه چه میزان توانایی در آینده برای به حداکثر رساندن سرمایه شما دارد و آیا علاوه بر دریافت پاسپورت ترکیه مزیت دیگری با سرمایه گذاری این مبلغ برای شما خواهد داشت یا خیر.

لازم به ذکر است که با سرمایه گذاری در شرکت های فعال در زمینه املاک و مستغلات به مبلغ حداقل 500 هزار دلار آمریکا می توانید برای دریافت تابعیت این کشور اقدام نمایید. توجه داشته باشید که چه قصد خرید ملک آماده را داشته باشید و چه بخواهید در پروژه های در حال ساخت سرمایه گذاری کنید، مشاوره با یک نمایندگی فروش محلی و کارشناس مجرب در زمینه املاک پیش از ورود به بازار مسکن ترکیه برای پیشگیری از مشکلات قانونی و ریسک های کلاهبرداری توصیه می شود.تیم مجرب هلدینگ اندرزگو در این راستا به شما هموطنان عزیز کمک میکند.

سپرده گذاری در بانک های ترکیه

با توجه به این که بانک های ترکیه در ازای سپرده بلند مدت سود های خوبی را به اتباع خارجی اعطا می کنند، نگهداری دارایی و پول در بانک های این کشور مورد توجه سرمایه گذاران بین المللی قرار می گیرد. ایرانیان نیز مجاز به افتتاح حساب بانکی در زراعت بانک ترکیه و دریافت سود، حتی بدون داشتن اقامت ترکیه، می باشند.

لازم به ذکر است که دریافت تابعیت ترکیه از طریق سپرده گذاری در بانک های این کشور امکان پذیر است. با استفاده از این روش فقط کافی است پول های خود را به بانک بسپارید و درگیر ریسک های سرمایه گذاری در هیچ زمینه ای نخواهید بود. برای اخذ تابعیت ترکیه از طریق سپرده گذاری در بانک لازم است حداقل مبلغ 500 هزار دلار آمریکا در یکی از بانک های ترکیه سپرده گذاری نمایید.

خرید سهام و اوراق قرضه دولتی

از طریق سرمایه گذاری در بخش سهام و بورس ترکیه نیز امکان دریافت تابعیت این کشور وجود دارد. شرط اصلی این روش حداقل مبلغ 500 هزار دلار آمریکا و تایید سرمایه گذاری توسط وزارت صنایع و فناوری ترکیه می باشد. به همین ترتیب با خرید اوراق قرضه دولتی به شرط آنکه حداقل به مدت سه سال اوراق را نفروشید و سرمایه گذاری شما توسط وزارت خزانه داری و دارایی ترکیه تایید شود، می توانید برای دریافت تابعیت این کشور اقدام کنید.

کارآفرینی در ترکیه

اگر در محل کسب و کار خود 50 کارمند ترک استخدام کنید و پلان بیزینس شما مورد تایید وزارت کار ترکیه باشد امکان اقدام برای دریافت تابعیت ترکیه نیز برای شما فراهم می شود.

امنیت سرمایه گذاری در ترکیه

یکی از دغدغه های اصلی افرادی که قصد سرمایه گذاری در یک کشور دیگر را دارند امنیت سرمایه گذاری و حفظ سرمایه اولیه علاوه بر کسب سود است. درباره ترکیه نیازی به نگرانی نیست چرا که ایران و ترکیه توافق نامه های دو جانبه تجاری امضا کرده اند. بر اساس این توافقات امنیت دارایی های ایرانیان در کشور ترکیه تضمین شده است و سرمایه گذاری در این کشور آسان و قانونی می باشد.
توافق نامه ارتقاء و حفاظت از سرمایه گذاری در میان ایران و ترکیه استانداردهای تجاری مشخصی را تعیین می کند که ضمانت می کند محیط مناسب اقتصادی برای سرمایه گذاران ایرانی در کشور ترکیه فراهم شود. بر اساس این قرارداد اموال سرمایه گذار مصادره نمی شود مگر در موارد استثنایی که فعالیتی خلاف قوانین انجام شده باشد. در سال ها اخیر هیچگونه گزارشی مبنی بر بلوکه و توقیف حساب ها و اموال اتباع خارجی به خصوص ایرانیان در ترکیه ثب نشده است و تاجران و فعالان اقتصادی ایرانی در ترکیه بدون هیچ مشکلی در حال فعالیت در این کشور می باشند.
توافق نامه پیشگیری دوگانه مالیاتی نیز تضمین می کند که مالیات کافی است تنها در یکی از دو کشور پرداخت شود و سرمایه گذار در هر دو کشور ترکیه و ایران ملزم به پرداخت مالیات نیست. یعنی با پرداخت مالیات در ترکیه برای سرمایه های خود دیگر لازم نیست در ایران هم مالیات بپردازید.

برنامه های حمایتی دولت ترکیه از سرمایه گذاران

بدون در نظر گرفتن منطقه، شهروندان و اتباع خارجی که در این کشور سرمایه گذاری می کنند از برنامه های حمایتی دولت این کشور بهره مند می شوند. این سرمایه گذاران معاف از پرداخت مالیات گمرکی برای واردات تجهیزات و ماشین آلات از و معاف از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده ماشین آلات و تجهیزات خریداری شده از خارج یا از بازار داخلی می باشند.

برنامه های حمایتی دولت ترکیه برای سرمایه گذاران در مناطق شش گانه تعیین شده نیز شامل معافیت مالیات گمرک و مالیات بر ارزش افزوده می باشد. علاوه بر این مزایای حق بیمه خدمات اجتماعی برای کارگر و کارفرما و تخفیف های مالیاتی در سال های بعد شامل این سرمایه گذاران می شود. مناطق شش گانه ترکیه مناطق شرقی این کشور هستند که بیشترین نیاز به توسعه را دارند به همین دلیل دولت ترکیه مزایا و تسهیلات قابل توجهی را به سرمایه گذاران در این مناطق اعطا میکند.

چرا از بین شهرهای ترکیه، استانبول را برای خرید آپارتمان و سرمایه گذاری انتخاب کنیم؟

استانبول اولین شهر بزرگ و توریستی ترکیه است که هر ساله میزبان تعداد زیادی از توریست های ایرانی و خارجی است. این شهر از ۲ قاره اروپایی و آسیایی تشکیل شده که به شما حق انتخاب می دهد. شما با زندگی در قسمت آسیایی استانبول می توانید سنتی زندگی کنید و از شلوغی ها دور باشید و یا اینکه در قسمت اروپایی باشید و مدرن تر زندگی کنید و نزدیک به جاذبه های گردشگری استانبول باشید.

این شهر توریستی به دلیل داشتن آپارتمان های لوکس، قیمت مناسب و از همه مهم تر اروپایی و آسیایی بودنش باعث شده تمایل به خرید آپارتمان در استانبول بیشتر از شهرهای دیگر ترکیه باشد.
در استانبول پروژه‌ها و رزیدانس های زیادی وجود دارند که به شما امکانات رفاهی تفریحی خوبی را ارائه می‌دهند. این پروژه ها دارای امکانات لازم برای زندگی لوکس و بی نظیر را برای شما به ارمغان می آورد. امکاناتی نظیر نگهبانی ۲۴ ساعته، باشگاههای ورزشی، رستوران، مراکزخرید داخل مجتمع، سونا، استخر، بیمارستان، مدارس و غیره.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
به بالای صفحه بردن