با کارشناسان ما تماس بگیرید ۰۲۱-۲۲۲۱۸۰۰۱

اخذ اقامت ترکیه از طریق کار

برای اخذ این نوع اقامت باید یک شرکت معتبر در ترکیه از متقاضی دعوت به همکاری نماید، روند کار به این صورت است که شرکتی در ترکیه بنا به نیاز خود ابتدا باید آگهی نیازمندی در ترکیه بدهد و اگر شخصی که پاسپورت ترکی را دارد پیدا نشد آن­وقت می تواند از متقاضی درخواست همکاری نماید. یعنی اولویت ابتدا با فردی است که ساکن ترکیه است و پاسپورت ترکیه دارد. در صورتیکه متقاضی موفق به اخذ این اقامت شد به وی ویزای یکساله و موقت داده می شود و پس از 5 سال تمدید می تواند اقامت بلند مدت را اخذ نماید.

 شهروندان ایرانی به دلیل امکان سفر بدون‌ ویزا به ترکیه تا ۹۰ روز می توانند به صورت حضوری در کاریابی های بین المللی ترکیه اقدام به جستجوی کار کرده و یا از داخل ایران به وبسایت های ارائه کننده فرصت های شغلی بین المللی در ترکیه مراجعه کرده و اقدام به جستجوی کار کنند.

پس از یافتن کار و اخذ موافقت کارفرمای ترکیه ای، کارفرما می بایست درخواست جذب نیروی خارجی را طی ۱۰ روز کاری در وب سایت وزارت کار و امنیت اجتماعی ترکیه به ثبت رسانده و سپس کارجو تا ۹۰ روز وقت خواهد داشت تا درخواست خود را به همراه کلیه مدارک مورد نیاز به سفارت یا کنسولگری ترکیه تحویل دهند و کارت اقامت خود را به همراه ویزای کار ترکیه دریافت کنند.

لازم به ذکر است دانستن زبان ترکی به دلیل اندک بودن فرصت های شغلی به زبان انگلیسی جزو امتیازات و الزامات کار در ترکیه می باشد. همچنین ویزاهای کاری دیگری به نام های ویزای کار هنرمندان، ورزشکاران، خبرنگاران، تعمیرکاران فنی و اساتید دانشگاه نیز برای کار در ترکیه وجود دارند. 

پر درآمدترین مشاغل تجاری در ترکیه :
  • خلبان
  • متخصص بیوشیمی
  • مدیر مالی 
  • مدیر بازاریابی
  • مهندس توسعه دهنده نرم افزار
  • مدیر فن آوری اطلاعات 
  • مشاور مالی
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
به بالای صفحه بردن