با کارشناسان ما تماس بگیرید ۰۲۱-۲۲۲۱۸۰۰۱

اخذ اقامت کانادا از طریق ویزای هنرمندان

یکی از راه های مهاجرت به کانادا، مهاجرت هنرمندان و افراد فوق موفق مانند ورزشکاران است که این نوع ویزا در رده ویزای خود اشتغالی کانادا قرار می گیرد و به سه دسته خود اشتغالی در امور فرهنگی، خود اشتغالی در امور ورزشی و خود اشتغالی در کشاورزی از طریق خرید مزرعه و مدیریت آن تقسیم بندی می گردد. فعالیت های فرهنگی عبارتند از مشاغلی که به طور کلی به عنوان بخشی از هنر و فرهنگ کانادا به شمار می آیند. به طور مثال مؤلفان و نویسندگان، هنرمندان خلاق، موسیقی دانان، نقاشان، مجسمه سازان و سایر هنرمندان تجسمی، پشتیبانی فنی و مشاغل موجود در صنعت فیلم سازی، طراحان خلاق و صنعتگران، قهرمانانی که دارای سابقه شرکت و کسب مقام در مسابقات ورزشی بین‌المللی هستند و قادرند در زمینه ورزش تخصصی خود در کانادا به مربیگری پرداخته، باشگاه ورزشی دایر کرده و یا در مسابقات جهانی شرکت کنند. متقاضیان می بایست حتما دارای سابقه کاری قوی در زمینه خود اشتغالی خود داشته باشند و می توانند از دو طریق خود اشتغالی در طرح های فدرال و یا استانی وارد کانادا شده و اقامت آن را اخذ نمایند.

فرد متقاضی اخذ ویزای هنرمندی در کانادا باید نشان دهد که از طریق فعالیت‌های هنری خود و ایجاد خود اشتغالی سود قابل‌توجهی در اقتصاد کانادا ایجاد می کند. دوره‌ای که مورد بررسی قرار می گیرد از ۵ سال قبل از ارائه درخواست فرد متقاضی شروع می‌شود. اما این دوره، زمانی به پایان می رسد که افسر مهاجرت در مورد این پرونده تصمیم بگیرد. به عبارتی دیگر زمان شروع آن مشخص است اما زمان پایان این دوره بستگی به زمان پردازش پرونده دارد. اگر بخواهیم این موضوع را با نمونه به شما نشان دهیم اگر فرد متقاضی درخواست خود را در تاریخ ۱۶ ژانویه ۲۰۲۱ ارسال می‌کند، بنابراین تاریخ شروع دوره مقدماتی باید از پنج سال قبل شروع شود. در این مثال یعنی از اول ژانویه ۲۰۱۶، ولی تاریخ پایان بستگی به زمان پردازش پرونده دارد. به عنوان مثال اگر افسر پرونده در تاریخ ۵ فوریه ۲۰۲۲ در مورد درخواست ارائه شده تصمیم بگیرد این تاریخ پایان دوره بررسی است.

در کل متقاضی باید سابقه دو سال خود اشتغالی و فعالیت در زمینه های فرهنگی هنری یا دو سال تجربه حضور در فعالیت‌های فرهنگی در سطح جهانی را نشان دهد و همچنین می تواند یک سال فعالیت خود اشتغالی و یک سال فعالیت فرهنگی در سطح جهانی را نشان دهد. منظور از دوره های دوساله، دوره ۱۲ ماهه می باشد.

در خود اشتغالی فرد باید نشان دهد که قادر به تامین هزینه های خود از طریق فعالیت‌های خود اشتغالی می‌باشد. البته منظور از هزینه، هزینه‌های شخص اصلی، همسر و فرزندان وابسته به او می باشد. همانطور که گفته شد فرد متقاضی باید نشان دهد که قصد و توانایی ادامه کار هنری خود را در کانادا دارد. برای نمایش هدف و توانایی حتماً باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • اثبات خود اشتغالی در گذشته فرد متقاضی
  • ارائه یک طرح تجاری که برای اقتصاد کانادا سودآور باشد.
  • سرمایه گذاری قابل توجه در کانادا
  • امضای توافقنامه با نهادهای کانادایی به منظور انجام همکاری‌های آتی
  • پیوستن به انجمن های فرهنگی در کانادا

مورد دیگر این است که فرد متقاضی باید افسر مهاجرت را متقاعد کند از طریق فعالیت‌های فرهنگی- هنری خود در کانادا به اقتصاد کانادا کمک خواهد کرد. با این وجود سود مورد انتظار بستگی به ماهیت فعالیت هنری و مقصدی دارد که فرد متقاضی انتخاب می کند. بنابراین برای ترسیم مشارکت خود باید یک طرح تجاری جامع ارائه دهید. البته شایان ذکر است که این موضوع به ندرت به عنوان وسیله‌ای برای رد درخواست از سوی افسر ویزا مورد استفاده قرار می گیرد.

فرد متقاضی اخذ ویزای هنرمندی کانادا باید بتواند حداقل ۳۵ امتیاز از جدول امتیازات این روش را کسب کند. برای اخذ ویزای هنرمندی شاخص‌هایی همچون آموزش، تجربه، سن، قابلیت زبان انگلیسی یا فرانسوی و سازگاری مورد اهمیت است.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
به بالای صفحه بردن