با کارشناسان ما تماس بگیرید ۰۲۱-۲۲۲۱۸۰۰۱

مهاجرت به قبرس و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در قبرس از طریق خرید ملک

یکی از راه های سرمایه گذاری در قبرس خرید ملک می باشد. این روش در سالهای اخیر مورد توجه سرمایه گذاران خارجی قرار گرفته است. در این روش نیازی به حضور سرمایه گذار و اقامت آن در قبرس نمی باشد. در صورت تمایل سرمایه گذار برای اخذ اقامت قبرس می توان پس از خرید ملک، به مدت سه سال ملک خریداری شده را در مالکیت خود حفظ نماید و اقامت را از این طریق بدست آورد. نوع دیگری از سرمایه گذاری به واسطه خرید ملک این است که منجر به اخذ اقامت دائم و پاسپورت آن برای سرمایه گذار و خانواده اش می شود شما  به مدت سه سال باید مالیکت ملک را داشته باشید و سال سوم این امکان میسر است که ملک را بفروشید . در این روش برای سه سال می توان اقامت دائم را بدست آورد و پس از آن اقدام به دریافت پاسپورت نمود. این روش باعث می شود که اقامت کشور قبرس را اخذ نمود و نیازی به حضور شخص و زندگی در قبرس نمی باشد. به واسطه این نوع سرمایه گذاری همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می توانند اقامت را بدست آورند.

کشور قبرس سالیانه رشد ملک 25 درصدی دارد و یکی از مهمترین مزایای خرید ملک در قبرس سرمایه گذاری به پوند انگلیس است یعنی شما با خرید ملک هم اقامت خود و هم خانواده خود را دریافت میکنید و هم ملکی که خریداری میکنید به واحد پول معتبر پوند انگلیس ارزش گذاری میشود.

حداقل مبلغ برای دریافت اقامت خرید ملک از مبلغ ۴۰ هزار پوند تا ۱ میلیون پوند میباشد ،شما بعد از پرداخت ۳۰ درصد از مبلغ خانه صاحب خانه میشوید و  مابقی مبلغ را به صورت اقساط ۳ و ۵ ساله بدون بهره  پرداخت میکنید.

همچنین شما با گذشت 6 ماه از دریافت کارت اقامت خود میتوانید ویزای شنگن خود را دریافت کنید و به راحتی به کشورهای اروپایی سفر کنید.

سرمایه گذاری در قبرس از طریق ثبت شرکت

یکی از راههای سرمایه گذاری در قبرس ثبت شرکت می باشد. برای ثبت شرکت در قبرس بایستی طرح کسب و کار قوی و نوآورانه ایی ارائه شود. یکی از راههای ثبت شرکت در قبرس، ثبت شرکت محدود است که حداقل سرمایه مورد نیاز ۲۵۶۲۹ یورو می باشد که در ابتدا پلن تجاری شرکت باید مورد تایید دولت قبرس قرار بگیرد و برای انجام این پروسه می توان از وکیل استفاده نمود. ثبت اسم شرکت و آدرس آن برای ثبت شرکت با مسولیت محدود الزامی است. همچنین فرم های شرکت مانند اظهارنامه بایستی تکمیل شود.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

این نوع شرکت در قبرس زیاد می باشد که حداقل یک سهامدار تا ۵۰ سهامدار می تواند داشته باشد، حق انتقال سهام ها بین همه سهامداران باید باشد.

ثبت شرکت سهامی عام

این نوع ثبت شرکت باید شامل حداقل هفت سهامدار و دو مدیر عامل باشد. حداقل سرمایه مورد نیاز سهام ۶۳۰۲۵ یورو است و بایستی قبل از صدور گواهی بازرگانی پرداخت شود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در قبرس
  • تکمیل فرم های مربوط به ثبت شرکت
  • نام گذاری شرکت و ثبت آن
  • پاسپورت با اعتبار
  • عدم سابقه کیفری
  • اصل و ترجمه مدرک تحصیلی
  • اراثه بیزنس پلن
  • اصل و ترجمه مدارک هویتی
سرمایه گذاری در قبرس از طریق کارآفرینی

سرمایه گذاری در قبرس از طریق کارآفرینی به این صورت است که باید سرمایه گذار در طرحش نوآوری داشته باشد و به واسطه آن طرح بتواند کسب و کاری راه اندازی کند. کارآفرینی باید ایده ای باشد که موجب اشتغال زایی و درآمد برای کشور قبرس باشد. از این روش می توان برای اقامت فرد سرمایه گذار و خانواده، فرزندان زیر ۱۸ سال می توان اقامت را بدست آورد.ابتدا اقامت یک ساله داده می شود و پس از آن تبدیل به اقامت دائم می گردد.

اقامت قبرس از طریق خود حمایتی یا تمکن مالی

به منظور اخذ اقامت قبرس از طریق تمکن مالی، متقاضی می بایست نشان دهد که دارایی زیادی داشته و یک درآمد ثابت و سالانه ای را دریافت می کند. معمولاً این درآمد نباید وابسته به حضور شخص در کشور مبدا باشد. علاوه بر قبرس کشورهای دیگری همچون، سوئیس، اتریش، فرانسه، پرتغال، یونان و اسپانیا نیز این روش اقامتی را تعریف کرده اند. که هر کدام شرایط متفاوتی دارند. در کشور قبرس این درآمد سالیانه برای یک نفر حدوداً 10 هزار یورو باید نشان داده شود که به ازای هر نفر همراه وابسته 5 هزار یورو افزایش می یابد. بازنشستگان از اصلی ترین متقاضیان این روش مهاجرتی هستند. در این روش شما می بایست یک خانه با هر قیمتی خریداری کرده و یک سپرده بانکی به میزان 15 تا 20 هزار یورو ارائه دهید. در این روش فرزندان زیر 18 سال شما نیز اقامت را دریافت خواهند نمود. با روش خودحمایتی قبرس شما اجازه کار در این کشور را نداشته اما می توانید بیزینس خود را راه اندازی کنید.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
به بالای صفحه بردن