با کارشناسان ما تماس بگیرید ۰۲۱-۲۲۲۱۸۰۰۱

مهاجرت به اسپانیا و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در اسپانیا نیز از جمله راه های ورود به اسپانیا تلقی می شود که افراد زیادی برای این روش اقدام می کنند. اسپانیا جزء کشور هایی است که گلدن ویزا دارد و متقاضی می تواند با سرمایه گذاری های مشخص آن را دریافت کند. بهترین نوع سرمایه گذاری در این کشور خرید ملک محسوب می شود که افراد با خرید ملکی به ارزش حداقل 500 هزار یورو می توانند اقامت این کشور را به دست آورند. روند کلی این روش به این صورت است که افرادی که از این روش اقدام کنند، می توانند در اتحادیه اروپا و شنگن آزادانه فعالیت های کاری داشته باشند و زندگی کنند. این اقامت برای خانواده سرمایه گذار نیز صادر می شود و فرزندان تا 21 سال، پدر و مادر شخص و پدر و مادر همسر وی نیز اقامت دریافت می کنند.

تعریف گلدن ویزا:

گلدن ویزا نوعی برنامه اقامتی ویژه است که برای کلیه شهروندان خارج از اتحادیه اروپا ایجاد شده است که می خواهند به سرزمین اسپانیا مهاجرت کنند و سرمایه گذاری قابل توجهی را در اسپانیا تحقق می بخشند. شهروندان کشور هایی که اغلب برای این روش اقدام می کنند شهروندان چینی، روسی، ایرانی، سوری و لبنانی هستند.

گلدن ویزای اسپانیا مانند سایر روش های اقامتی در اسپانیا نیست و متقاضی ملزم به رعایت شرط حضور در این کشور نیست و تنها 1 بار در سال باید به اسپانیا وارد شود. ما بقی روش های اقامتی اسپانیا شرط حضوری 183 روزه دارند. تحصیل، زندگی، اجازه کار و تمام حقوق شهروندی برای شخص سرمایه گذار و خانواده وی در این نوع از اقامت وجود دارد. در روش خرید ملک و گلدن ویزای اسپانیا، به افراد اقامتی 1ساله در ابتدا تعلق می گیرد  پس از آن به مدت 2 سال تمدید میشود و بعد از این 3 سال مجدد 2 سال دیگر تمدید می شود و پس از 5 سال متقاضی می تواند اقامت دائم دریافت کند و در سال دهم نیز امکان اخذ تابعیت برای متقاضی فراهم است. متقاضی امکان خرید چند ملک کمتر از 500 هزار یورو را نیز دارد اما برای دریافت گلدن ویزا باید ارزش املاک وی به این مبلغ برسد تا واجد شرایط شود. علاوه بر مبلغ ملک، هزینه های جانبی از جمله مالیات بر ارزش افزوده، هزینه تمبر مالیاتی، و مالیات انتقال ملک (در صورتی که ملک از مالک قبلی خریداری شده باشد) وجود دارد. اگر متقاضی به دنبال اخذ اقامت دائم و تابعیت اسپانیا باشد ملک خود را نباید در طی این مدت بفروشد و این ملک باید هنوز به عنوان سرمایه گذاری وی در اسپانیا وجود باشد. علاوه بر خرید ملک به این مبلغ راه دیگری برای اخذ گلدن ویزای اسپانیا وجود دارد که متقاضی باید سهام شرکتی اسپانیایی را به ارزش حداقل 1 میلیون یورو خریداری کند و یا حداقل 1 میلیون یورو به صورت سپرده در بانک های این کشور داشته باشد.

امتیازات برنامه ویزای طلایی اسپانیا 2020 از قرار ذیل می باشد :

 

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
به بالای صفحه بردن