با کارشناسان ما تماس بگیرید ۰۲۱-۲۲۲۱۸۰۰۱

اقامت خود حمایتی اتریش( اقامت خصوصی )

اقامت خود حمایتی اتریش، اگر چه معمولاً در دسته سرمایه گذاری قرار می گیرد، اما شما در این روش هیچ نیازی به سرمایه گذاری و انتقال سرمایه به اتریش ندارید. در واقع شما تنها باید اثبات کنید که در کشور خود فرد متمولی هستید و می توانید هزینه های زندگی خود را تامین نمایید. شما باید در این روش به ازای هر یک از اعضای خانواده مبلغ 22 هزار یورو (با نرخ ارز دولتی) در حساب بانکی داشته باشید و نشان دهید که ماهیانه بین 2.500 تا 3.500 یورو درآمد دارید. تمامی این مبالغ باید در حساب بانکی شخص شما در ایران باشد و هیچ نیازی به انتقال سرمایه ندارید. البته شما در روش خود حمایتی اجازه کار در اتریش نخواهید داشت اما می توانید صاحب کسب و کار یا ملک در اتریش باشید.

در مراحل اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی یا همان خود حمایتی اتریش، در یکسال اول پس از دریافت ویزا به صورت دوره های ۲ ساله ویزای شما تمدید می شود. بعد از گذشت این بازه ویزای شما به صورت ۳ ساله تمدید می شود. در نهایت نیز بر اساس اعلام سایت رسمی اتحادیه اروپا آرتیکل ۴، بعد از گذشت ۵ سال از صدور مجوز اقامت اروپای شنگن و در صورت رعایت شرایط لازم، امکان دریافت اقامت دائم وجود دارد.

باید در نظر داشت که شرط حضور در پروسه اقامت اتریش از طریق تمکن مالی بسیار پررنگ است و  تحصیل فرزندان در اتریش اجباری است.

 

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
به بالای صفحه بردن