با کارشناسان ما تماس بگیرید ۰۲۱-۲۲۲۱۸۰۰۱

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ترکیه

از آنجا که در ترکیه قانون سرمایه گذاری خارجی بر مبنای شرایط برابری است، دولت این کشور اجازه می دهد که سرمایه گذاران بین المللی از همان حقوق و تعهداتی که سرمایه گذاران داخلی دارا می باشند، برخوردار باشند. رعایت این اصل باعث می شود تا سرمایه گذاران خارجی که قصد ثبت شرکت در ترکیه را دارند با شرایط یکسان و اطمینان خاطر شروع به راه اندازی کسب و کار خود همانند سرمایه گذاران محلی در ترکیه نمایند. در ترکیه امکان هر نوع ثبت شرکتی را خواهید داشت که در زیر به چند نوع از محبوب ترین این شرکت ها اشاره می کنیم:

 شرکت سهامی (joint stock company):

حداقل تعداد شرکا و سهام داران پنج شخص حقیقی یا حقوقی می باشد و معمولاً محدودیتی برای تعداد شرکا وجود ندارد.

 شرکت با مسولیت محدود (Limited Liability Company):

حداقل دو شریک و حداکثر پنجاه شریک، که بر مبنای قانون جدید ثبت شرکت در ترکیه با یک سهام دار نیز قابل تشکیل می باشد و حداقل سرمایه برای تشکیل این شرکت پنج هزار لیر ترکیه است.

شرکت تعاونی (Cooperative Company)
شرکت های جمعی (Collective company)

برای اخذ این اقامت متقاضی باید پس از ثبت شرکت، اجازه کار دریافت کند تا بتواند اقامت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت را دریافت نماید که مدت زمان اقامت یکساله می باشد و می­توان پس از 5 سال تمدید، اقامت بلند مدت را دریافت کرد. لازم به ذکر است که شرکت ثبت شده باید در این 5 سال فعال باشد.

نکته اقامت از طریق ثبت شرکت این است که چون روند ثبت شرکت زمان زیادی را در بر می گیرد متاضی ابتدا باید ویزای توریستی 6 ماهه را دریافت کند و پس از گذشت این مدت و اخذ اجازه کار از وزارت کار می تواند برای اقامت بلند مدت اقدام نماید.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
به بالای صفحه بردن