با کارشناسان ما تماس بگیرید ۰۲۱-۲۲۲۱۸۰۰۱

اخذ اقامت کانادا از طریق خود حمایتی یا تمکن مالی

همان‌طور که اشاره شد مهاجرت خود حمایتی کانادا درواقع همان مهاجرت از طریق تمکن مالی هست که یکی از مزیت‌های این روش، ریسک بسیار پایین آن در دریافت ویزا می‌باشد. درواقع در این روش نیازی نیست که فرد متقاضی با خروج سرمایه از ایران، دارایی خود را به کانادا انتقال دهد.

یکی از نکات بسیار مهمی که در مورد مهاجرت خود حمایتی کانادا حائز اهمیت است اثبات کردن عدم نیاز به کار و حمایت مالی از طرف دولت کانادا برای شخص متقاضی می‌باشد.

درواقع در این روش فرد متقاضی با ارائه مدارک معتبر به دولت کانادا، ثابت می‌کند که هیچ‌گونه نیازی به حمایت مالی ندارد و از پس همه هزینه‌ها و مخارج خود و خانواده برمی‌آید و برای این کار نیازی به کار کردن در کشور مقصد نیز ندارد.

افرادی که درخواست ویزای کانادا را دارند، باید با مدارک تمکن مالی خود به دولت کانادا ثابت کنند که برای اقامت و زندگی در کانادا توان مالی لازم را دارند و برای برآورده کردن نیازهای زندگی خود در این کشور با هیچ مشکلی مواجه نمی شوند. با توجه به اطلاعاتی که سفارت کشور کانادا در این مورد ارائه داده است، مبلغ مورد نیاز برای دریافت ویزای کانادا از طریق تمکن مالی 50000 هزار دلار برای هر نفر است.

به طور کلی می توان گفت تمکن مالی یکی از مهمترین مدارک برای اداره کنسولگری کانادا است و متقاضیان با ارائه نامه تمکن مالی به افسر کنسولی ثابت می کنند که می توانند به آسانی هزینه های زندگی خود را پرداخت کنند و از نظر مالی با مشکلی مواجه نخواهند شد. در حقیقت مبلغی که برای تمکن مالی در نظر گرفته می شود، بر مبنای هزینه هایی از جمله هزینه رفت و برگشت به کانادا، هزینه اقامت در هتل یا هزینه اجاره خانه، هزینه حمل و نقل و هزینه های خورد و خوراک مشخص می شود.

درآمد شخص متقاضی می‌تواند از منابع مختلفی تأمین شود که ازجمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دریافت اجاره مسکن، مغازه و هرگونه ملک
  • دریافت سود سپرده بانکی
  • دریافت سود سهام
  • دریافت حقوق بازنشستگی
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
به بالای صفحه بردن