با کارشناسان ما تماس بگیرید ۰۲۱-۲۲۲۱۸۰۰۱

اخذ اقامت اتریش از طریق تحصیل

از دیگر روش های مهاجرت به اتریش، تحصیل در اتریش و اخذ ویزای تحصیلی اتریش می باشد. اتریش از جمله کشورهای اروپایی است که امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های آن برای دانشجویان بین المللی فراهم است. امکان تحصیل رایگان در اتریش در کنار کیفیت آموزشی بالا و سطح رفاه اجتماعی سبب شده است که اتریش مقصد مهاجرت بسیاری از دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا باشد.

شما در صورتی می توانید در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی اتریش تحصیل کنید که در کنکور سراسری ایران در رشته مورد نظر خود در دانشگاه دولتی پذیرفته شده باشید، یا برای تحصیل در مقاطع بالاتر شما باید در مدرک تحصیلی مقطع قبلی را از دانشگاه های دولتی کسب کرده باشید. پذیرش دانشجویان در دو ترم سپتامبر و فوریه انجام می شود. البته شرایط پذیر برای رشته های پزشکی و هنر در دانشگاه های کشور اتریش متفاوت می باشد و نیاز به گذراندن آزمون ورودی می باشد. مدت زمان گرفتن پذیرش در کشور اتریش ۸ تا ۱۶ هفته و اعلام نتیجه پذیرش دانشگاه در این کشور ۴ تا ۶ هفته زمان می برد. اکثر رشته ها در دانشگاه های رایگان کشور اتریش به زبان آلمانی ارائه می شود و نیاز است متقاضیان به زبان آلمانی تسلط داشته باشند و مدرک زبان آلمانی C1 ارائه دهند، البته این امکان برای متقاضیان وجود دارد که مدرک زبان آلمانی A2 ارائه دهند و دوره های زبان را در کشور اتریش طی کنند تا به سطح C1 برسند. دانشجویان در هفته متناسب با مقطع تحصیلی خود اجازه کار پاره وقت نیز دارند که می تواند بخشی از هزینه های زندگی را پوشش دهد.

پس از پایان تحصیلات در دانشگاه های اتریش این امکان برای شما فراهم است که اقامت کاری اتریش را کسب نمایید. به مدت 1 سال به شما فرصت داده می شود تا در اتریش به جستجوی کار بپردازید و در صورتی که موفق به یافتن شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود شوید می توانید کارت اقامت قرمز سفید قرمز اتریش را کسب نمایید و از این طریق اقامت دائم و سپس تابعیت اتریش را کسب نمایید.

اتریش، مؤسسات و مدارس برتر و مشهورترین مدارس تجاری، دانشکده های حقوق، دانشکده های پزشکی و دانشکده های مهندسی در جهان را در خود جای داده است. دانشگاه های اتریش از شهرت جهانی برخوردار می باشند و بهترین دوره های تحصیلی را برای برنامه کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری ارائه می دهند.

هفت دانشگاه اتریش در رتبه بندی جهانی QS در میان برترین دانشگاه های دنیا قرار دارند. دانشگاه های برتر اتریش عبارتند از:

مراحل اخذ ویزای تحصیلی

مراحل اقدام برای ویزای تحصیلی اتریش به گونه ای است که دانشجویان در ابتدای راه دانشگاه های مورد نظر را انتخاب می نمایند. پس از انتخاب دانشگاه، اقدام برای اخذ پذیرش شروع می شود.

در صورت اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش، روند دریافت ویزای تحصیلی اتریش صورت می گیرد. در این بخش، مرحله پذیرش دانشگاه و آمادگی ویزا را به اختصار مورد بررسی قرار می دهیم:

مرحله اول: پذیرش

نحوه درخواست برای تحصیل در اتریش در هر دانشگاه و دوره دارای الزامات ورودی متفاوت است و دانشجویان برای اخذ پذیرش متناسب با دانشگاه مورد نظر اقدامات لازم را انجام می دهند. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه های اتریش:

  • پاسپورت
  • مدارک دانشگاهی
  • ریز نمرات تحصیلی
  • اثبات مهارت زبان
  • توصیه نامه از اساتید
  • انگیزه نامه
  • رزومه یا CV

تمام مدارک به زبان آلمانی ترجمه و به دانشگاه های مورد نظر ارسال می گردد. مدت زمان پذیرش از دانشگاه های کشور اتریش حدود ۶ ماه به طول می انجامد. از همین رو دانشجویان باید با برنامه ریزی مناسب برای پذیرش از دانشگاه اقدام نمایند.

مرحله دوم: آمادگی ویزا

پس از اخذ پذیرش، مراحل آمادگی مدارک برای مراجعه به سفارت آغاز می گردد. هنگام وقت سفارت، همراهی نامه پذیرش، تمکن مالی، گردش حساب و در حال حاضر مدرک زبان از الزامات مدارک مورد نیاز برای سفارت می باشد. با توجه به تغییر قوانین صورت گرفته، دانشجویان برای مراجعه به سفارت ملزم به ارائه مدرک زبان آلمانی در سطح B2 می باشند.

از دیگر مدارک حائز اهمیت برای درخواست ویزای تحصیلی اتریش می توان به بیمه درمانی اتریشی اشاره کرد. طبق قوانین کشور اتریش تمام دانشجویان برای ادامه تحصیل در این کشور ملزم به ارائه بیمه می باشند.

برای ویزای نوع D درخواست وقت مصاحبه «VISA» می بایست وقت مصاحبه جهت «AUFENTHALT» (اقامت) درخواست نمائید. تعویض وقت های مصاحبه امکانپذیر نمی باشد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
به بالای صفحه بردن