با کارشناسان ما تماس بگیرید ۰۲۱-۲۲۲۱۸۰۰۱

مهاجرت به قبرس و اخذ اقامت از طریق تحصیل

ویزای تحصیلی قبرس معمولا از این نظر که دارای دانشگاه هایی با رنکینگ مناسب می باشد و همچنین کشوری می باشد که هزینه های تحصیل در آن معقول می باشد، برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور مورد توجه واقع شده است. از موارد مناسب تحصیل در قبرس تنوع رشته و تحصیل در رشته های گوناگون می باشد. به عنوان مثال می توان گفت متقاضی تحصیل در کشور قبرس می تواند برای مهاجرت تحصیلی در انواع رشته ها نظیر هنر، موسیقی، اقتصاد و همچنین رشته های پزشکی و پیراپزشکی اقدام نماید. از نکات مهم ویزای تحصیلی قبرس که این کشور را به مقصد مناسبی برای تحصیل تبدیل کرده است، تحصیل در رشته های پزشکی بدون نیاز به آزمون ورودی در این رشته می باشد؛ شخص تنها با پرداخت شهریه و داشتن سایر شرایط لازم نظیر سن، زبان و ..می تواند در این رشته تحصیل کند. همچنین لازم به ذکر است که برخی از دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران و همچنین علاوه بر آن مورد تایید کشورهای اروپایی، کانادا و آمریکا می باشند. همانند سایر کشورها  دانشجویان در کنار تحصیل، به مدت ۱۰ ساعت در هفته در مقطع کارشناسی و ۲۰ ساعت در هفته در مقطع ارشد اجازه کار دانشجویی نیز دارند.

در اکثر دانشگاه‌های این کشور  به خصوص دانشگاه‌هایی که به عنوان  بهترین دانشگاه‌های قبرس شمالی معرفی شده‌اند، به خاطر داشتن  امکانات و  کیفیت آموزشی بالا و حضور اساتید درجه یک ، در جامعه علمی اروپا و امریکا از اعتبار بسیار بالایی برخوردار هستند به همین دلیل می توانند از دانشگاه‌های قبرس به تمام دانشگاه‌های کشورهای اروپایی اعم از  آلمان، آمریکا و کانادا دانشجو ترانسفر کنند و دانشجویان می‌توانند با معادل سازی بعضی از واحد درسی در دانشگاه های دیگر به راحتی ادامه تحصیل دهند و همچنین امکان گرفتن انتقالی در رشته‌هایی غیرپزشکی و در رشته‌های پزشکی و داروسازی در زمان تحصیل در کشور قبرس شمالی براساس  شرایط خاصی به دانشگاه‌های کشور ایران نیز وجود دارد.

دانشگاه های برتر قبرس

دانشگاه های قبرس دارای رنکینگ بسیار خوبی هستند و از تنوع رشته ای بسیار بالایی هم برخوردار هستند .دانشگاه های برتر قبرس جهت تحصیل در قبرس در جدول زیر آورده است.

لیسانس در قبرس شمالی

اعزام دانشجو به قبرس برای تحصیل در مقطع کارشناسی زمانی امکان‌پذیر است که متقاضی مدرک دبیرستان را اخذ نماید. تحصیل در مقطع کارشناسی در قبرس شمالی 3 الی 4 سال به طول می‌انجامد که دانشجو برای اقدام نیازمند به دیپلم 12 ساله است. به‌این‌ترتیب متقاضی امکان تحصیل در رشته‌های مدیریت کسب‌وکار، روانشناسی، علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات را خواهد داشت. تحصیل در قبرس به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد ازاین‌جهت دانشجو نیازمند به ایلتس با نمره 6 است. ولی باز بدون مدرک زبان نیز می‌توان اقدام کرد ولی باید قبل از شروع به تحصیل 1 سال دوره آمادگی زبان را گذراند. تحصیل پزشکی در قبرس نیز از سن 18 سالگی برای علاقه‌مندان امکان‌پذیر است. برای اقدام زمان نیز بسیار حائز اهمیت است به این صورت که در سپتامبر و ژانویه نیز ورودی دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد. لازم به ذکر است مدرک پزشکی از دانشگاه NEU مورد تائید وزارت بهداشت نیز است.

فوق لیسانس در قبرس شمالی

با اعزام دانشجو به قبرس برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد امکان تحصیل در دانشگاه‌های معتبر با هزینه پایین برای متقاضی فراهم می‌شود. با اعزام دانشجو به قبرس حدود 30% از جمعیت دانشگاه‌های قبرس را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده است. مقطع کارشناسی ارشد در قبرس شمالی بیشتر در رشته‌های مدیریت، بیزینس، امور مالی، روابط بین‌الملل، ارتباطات و مهندسی دانشجو می‌پذیرد. متقاضیان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند مدرک معتبر کارشناسی و تسلط به زبان انگلیسی با ایلتس 6.5 است؛ که البته بسته به رشته و دانشگاه این نمره زبان نیز متفاوت است و همان‌طور که گفته شد بدون مدرک زبان با گذراندن دوره قبل از تحصیل نیز می‌توان وارد دانشگاه شد. تحصیل در این مقطع به مدت 1 تا 2 سال به طول می‌انجامد. با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد درصورتی‌که دانشجو رزومه قوی داشته باشد امکان اخذ بورسیه تحصیلی نیز وجود خواهد داشت.

دکترا در قبرس شمالی

اعزام دانشجو به قبرس شمالی در مقطع دکتری به دو صورت انجام می‌پذیرد. دوره دکترا در قبرس به‌طور متوسط ۳ سال به طول می‌انجامد. زبان تحصیل در دوره دکترا انگلیسی است. دانشجویان ممتاز در این دوره می‌توانند به‌عنوان دستیار استاد (teacher assistant)یا دستیار تحقیق (research assistant) مشغول به کار شوند. دانشجو می‌تواند برای تحصیل خود هزینه پرداخت کند و یا درصورتی‌که رزومه قوی داشته باشد می‌توانند به‌راحتی بورسیه تحصیلی دریافت نمایند. تحصیل در مقطع دکتری نیازمند به سوپروایزر است به این صورت که باید با استاد راهنما مکاتبه کرده و تائید او را دریافت نمایند همچنین نیازمند به مقالات بین‌المللی و نمره زبان ایلتس بالا نیز است. با اعزام دانشجو به قبرس تحصیل در این مقطع 3 تا 5 سال به طول می‌انجامد که با تحقیق و پژوهش در این مدت همراه است. امکان تحصیل در رشته‌هایی همچون نفت و گاز، مدیریت، علوم آموزشی، مهندسی الکترونیک، کامپیوتر و… در این مقطع فراهم است. در آخر نیز با ارائه پایان‌نامه دوره دکتری به پایان می‌رسد. دانشجویان در مقطع دکتری علاوه بر کسب درآمد از پروژه‌های خود می‌توانند با فعالیت در بخش آموزشی و مطالعاتی دانشگاه خود درآمدزایی نیز کنند. تحصیل پزشکی در قبرس نیز در حدود 4 تا 6 سال به طول می‌انجامد دانشجویان می‌توانند در دانشگاه‌های همچون EMU و NEU که از بزرگ‌ترین و مطرح‌ترین دانشگاه‌های قبرس هستند تحصیل کنند. با اعزام دانشجو به قبرس و تحصیل در رشته‌های پزشکی دانشجو می‌توانند در بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها نیز به‌طوری‌که مستقیم به‌طوری‌که با بیمار در ارتباط نباشند کار کنند و همین‌طور می‌توانند در خارج از بیمارستان نیز کارهای غیر مرتبط انجام دهند. ورودی دانشگاه‌ها دو بار در سال و در ماه ژانویه و سپتامبر است.

 

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
به بالای صفحه بردن