با کارشناسان ما تماس بگیرید ۰۲۱-۲۲۲۱۸۰۰۱

مهاجرت به اسپانیا و اخذ اقامت از طریق تحصیل

مهاجرت از طریق تحصیل به اسپانیا را می توان عمومی ترین نوع مهاجرت به این کشور دانست. افرادی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند می توانند اسپانیا را به عنوان مقصدی مناسب، ارزان و معتبر در اروپا برگزینند. تحصیل در دانشگاه های کشور اسپانیا برای افرادی که تحصیل به زبان اسپانیایی را انجام دهند رایگان است.

این امکان برای دانش جویان وجود دارد تا قبل از شروع دوره در کلاس های زبان اسپانیایی این کشور حاضر شوند و با رسیدن به سطح مورد نظر، در دانشگاه شرکت کنند. دوره های زبان اسپانیایی برای دوره های 1 ساله و 1 و نیم ساله وجود دارد که هزینه ای بین 4 الی 7 هزار یورو دارد. نکته مثبت در مورد دانشگاه های اسپانیا آن است که آزمون ورودی برای تحصیل در این رشته ها به صورت امتیازی است که از 14 نمره محسوب می شود. دانش آموزانی که معدل دیپلم دبیرستان آنها بالاتر از 16 باشد با کسب نمره 12 از 14 در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی می توانند در رشته هایی مانند دندان پزشکی و پزشکی به ادامه تحصیل به صورت رایگان مشغول شوند و افرادی که به مراتب نمره های پایین تری در آزمون می آورند رشته هایی مانند روانشناسی، دامپزشکی، پرستاری و… وارد می شوند. تحصیل در این دانشگاه های دولتی هزینه ای تقریبا 300 الی 400 یورو در هر ترم برای دانشجو دارد که عملا رایگان محسوب می شود. تحصیل در دانشگاه های خصوصی و انگلیسی زبان نیز در اسپانیا امکان پذیر است که با مدرک زبان انگلیسی IELTS با نمرات خواسته شده در هر مقطع امکان پذیر است. تحصیل در مقطع لیسانس هزینه ای بین 12 الی 14 هزار یورو دارد که داشتن مدرک زبان IELTS با نمره 6 را نیاز دارد و مقطع فوق لیسانس نیز تقریبا بین 13 تا 15 هزار یورو هزینه دارد که مدرک زبان با نمره 6.5 را نیاز دارد. تمامی دانشجویان در حین تحصیل در اسپانیا اجازه کار دارند و پس از تحصیل نیز اجازه 1 سال حضور در خاک اسپانیا را دارند تا در رشته تحصیل خود به جست و جوی کار مشغول شوند.

طی ارزیابی که سازمان OCED در سال 2015 بین 70 کشور در 15 سال گذشته به عمل آورده است، عملکرد اسپانیا در ریاضیات، خواندن و علوم از میانگین متوسط آمار این سازمان بالاتر است. این کشور رتبه 32 در بین 70 کشوری که مورد مطالعه قرار گرفته است را بدست آورده است. اسپانیا به ویژه از لحاظ احساس وابستگی دانشجویان به مدارس رتبه اول را در بین تمام کشورها بدست آورده است.

8 دانشگاه برتر اسپانیا

اسپانیا از جمله کشورهای توریستی و پر جاذبه در اتحادیه اروپا می باشد که با قرار گیری دانشگاه هایی با اعتبار جهانی خوب توانسته است جذابیت خود را برای متقاضیان تحصیلی نیز دوچندان نماید. در مجموع میتوان گفت 13 دانشگاه کشور اسپانیا در رتبه بندی QS در سطح جهان در بین 500 دانشگاه برتر جهان نیز قرار دارند.

مزایای تحصیل در کشور اسپانیا
  • هزینه های مقرون به صرفه
  • امکان اخذ اقامت پس از تحصیل
  • امکان کار ضمن تحصیل
  • مهمان نوازی مردمان اسپانیا
  • بهرمندی از طبیعت زیبا در اسپانیا
  • امکان کاریابی در کشورهای حوزه شنگن
  • امکان سفر آزادانه در حوزه شنگن حین تحصیل
  • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
  • امکان فراگیری زبان اسپانیایی به عنوان یکی از پرکاربردترین زبان های لاتین
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
به بالای صفحه بردن