با کارشناسان ما تماس بگیرید ۰۲۱-۲۲۲۱۸۰۰۱

اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

ازدواج با تبعه اسپانیایی نیز موجب اخذ اقامت در این کشور خواهد شود. ازدواج عموما راحت ترین نوع مهاجرت است که البته قوانین و شرایط مخصوص به خود را دارد. افرادی که با تبعه اسپانیایی ازدواج می کنند باید ازدواجی رسمی و قانونی انجام دهند و باید مستندات این ازدواج را برای اخذ اقامت به اداره مهاجرت اسپانیا ثابت کنند. تبعه اسپانیایی باید علاوه بر داشتن ملک، شغلی با در آمد حداقل اداره کار اسپانیا داشته باشد. معمولا ازدواج با تبعه اسپانیا بعد از 3 سال منجر به اخذ اقامت دائم خواهد شد.

مراحل ازدواج در اسپانیا را می توان به سه مرحله اصلی تقسیم کرد:

مرحله اول

این مرحله شامل آماده نمودن اسناد مورد نیاز است. این اسناد شامل:

  • گواهی و فرم تولد و ترجمه آن به اسپانیایی
  • داشتن پاسپورت معتبر و 4 نسخه کپی از آن
  • گواهی وضعیت زناشویی
  • گواهی عدم منع ازدواج که می تواند از دفتر ثبت ملی کشور بدست می آید
  • گواهی طلاق در صورت موجود بودن
  • فرم درخواست که سه نسخه از آن پرینت شده باشد.
مرحله دوم

این مرحله شامل ارسال مدارک است. هنگام ثبت نام برای ازدواج در دفتر رجیستر محلی، یک فتوکپی گذرنامه همراه با اسناد لازم تهیه کنید. شما همچنین به یکی از دو شاهد خود نیاز خواهید داشت که همراه شما باشد و گذرنامه خود را به او بدهید.

مقامات اطلاعات شما را پردازش می کنند و شما را در سیستم خود ثبت می کنند. قصد ازدواج پس از 21 روز در هیئت مدیره اطلاع رسانی عمومی می شود. پس از 10 روز، می توانید با دفتر تماس بگیرید تا تاریخ مصاحبه را درخواست نمایید.

در روند ثبت ازدواج در صورتی که اسپانیایی صحبت نمی کنید بهتر است وکیلی اسپانیایی استخدام نمایید یا کسی که به زبان اسپانیایی صحبت می کند کمک کند تا در روند ثبت ازدواج به شما کمک نماید.

مرحله سوم

این مرجله شامل انتظار و رفتن به مصاحبه است. پس از گذشت 10 روز می توانید برای انجام مصاحبه تماس بگیرید. این روند ممکن است تا 6 هفته به طول انجامد.

در مصاحبه از شما سوالات متعددی پرسیده می شود تا اطمینان حاصل کنند که شما متقاضی اصلی هستید.

بعد از ازدواج، اقامت به طور خودکار به شما اعطا خواهد شد زیرا شخص با یک شهروند اسپانیایی ازدواج کرده است. اگرچه این روند حداقل 3 ماه به طول می انجامد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
به بالای صفحه بردن