با کارشناسان ما تماس بگیرید ۰۲۱-۲۲۲۱۸۰۰۱

آشنایی با مناطق استانبول

میانگین قیمت خانه در استانبول حدود ۳۸۰۰ لیر برای هر متر مربع می باشد اما در مناطق لوکسی مانند بشیکتاش یا شیشلی تا هر مترمربع ۹۰۰۰ لیر نیز می رسد. اگر ترجیح می دهید در محله ای زندگی کنید که ایرانی های بیشتر در آن ساکن باشند، محله فاتح استانبول گزینه مناسبی است. این محله خانه هایی با قدمت بالاتری داشته و قیمت آپارتمان و خانه در آن به حدود متری ۴۰۰۰ لیر می رسد. به طور کلی با توجه به قصد شما از خرید ملک جهت سرمایه گذاری یا کار و یا مهاجرت ، موارد متفاوتی از ملک وجود دارد، که شما می توانید نسبت به خرید آن اقدام کنید. 

اما به طور کلی اگر خواهان یک زندگی آرام هستید، مناطق آسیایی گزینه مناسبی محسوب می شوند. خرید ملک در مناطق مرکزی و نزدیک به سواحل استانبول گران تر است و از سوی دیگر در مناطق اروپایی تا غربی می توان با هزینه کمتر صاحب خانه شد.حتی افراد کم سرمایه میتوانند با ۲۵۰ هزار لیر در استانبول واحد کلید نخورده بخرند و سرمایه گذاری کنند.

مناطق گران قیمت

 منطقه بشیکتاش 

بشیکتاش، میزبان بسیاری از بناهای عثمانی است. این منطقه در قسمت شرقی و جنوبی با تنگه بسفر احاطه شده است و همسایگان آن شیشلی و کائیت هانه در غرب و ساریر در شمال است.سرمایه گذاری های در منطقه بشیکتاش استانبول بسیار مفید است. این منطقه دارای امکانات آموزشی و رفاهی خوبی است و عموم سرمایه گذاران این منطقه را برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات انتخاب می کنند.

منطقه شیشلی

ساختار شهری منطقه شیشلی و ترکیب دلنشینی که از معماری اروپایی مدرن و سنتی در این منطقه مشاهده می شود آن را به منطقه ای جذاب برای زندگی تبدیل کرده است. مد و فرهنگ و ساختار انسانی حاکم بر این منطقه آن را به محله ای گران قیمت و محل زندگی ثروتمندان تبدیل شده است. این منطقه دارای ویژگی های مهمی است که از جمله آنها می توان به مراکز تجاری و سرگرمی بروز، هوایی تمیز و خوب، نزدیکی به منطقه ساحلی، رفت و آمد آسان و سایر امکانات رفاهی اشاره کرد.

منطقه فاتح

در سال های اخیر سرمایه گذاری و خرید ملک توسط مهاجران به خصوص ایرانی ها در منطقه فاتح رونق بسیار زیادی داشته است. با توجه به این که این منطقه در مرکز استانبول قرار دارد، بازار املاک و مستغلات آن بسیار پویا است و تقاضای زیادی از سرمایه گذاران دارد، چرا که با در نظر گرفتن مزیت های آن، سرمایه گذاری در منطقه فاتح یک پروژه سودآور در نظر گرفته می شود.امکانات رفاهی این منطقه شامل مراکز آموزشی متعدد که مهم ترین آنها پردیس اصلی دانشگاه استانبول می باشد ، مراکز درمانی و مراکز خرید متعدد است که در دسترس ساکنان این منطقه قرار گرفته است. علاوه بر این، دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی در سطح محله های مختلف این منطقه یکی دیگر از مزایای مهم زندگی در آن است.

 منطقه ساریر

ساریر در قسمت اروپایی استانبول است  از مناطق مدرن، لوکس و گرانقیمت استانبول به شمار می رود. ساختمان های این منطقه امنیت بالایی  نسبت به زلزله دارند و مطابق استاندارد های جهانی بنا شده اند. ساختار مدرن و منظم این منطقه و مشرف بودن آن به دریای سیاه و تنگه بسفر توجه بسیاری از ثروتمندان و سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است.

منطقه باکیرکوی 

یکی از ریشه دارترین مناطقی که در جستجوی آپارتمان های فروشی در استانبول با آن روبرو خواهید شد به عنوان باکیرکوی شناخته می شود. باکیرکوی استانبول در سواحل شمال شرقی دریای مرمره قرار گرفته و از شمال با باهچه لی اولر، از غرب با کوچوک چکمجه و از شرق با زیتون بورنو همسایه است.واقع شدن فرودگاه آتاتورک در این منطقه باعث جذابیت بیشتر آن شده است.

منطقه کادیکوی 

یکی از مناطقی که هنگام صحبت درباره آپارتمانهای فروشی در استانبول به ذهن خطور می کند ، کادیکوی است. این منطقه در قسمت آسیایی استانبول قرار دارد. منطقه کادیکوی در دریای مرمره قرار گرفته است و یکی از مناطق قدیمی استانبول محسوب می شود.امروز کادیکوی به عنوان شلوغ ترین نقطه ساحل شناخته شده و میزبان بناهای تاریخی معروف است. این منطقه از شمال با اسکودار، از شرق با آتاشهیر و از جنوب با دریای مرمره همسایه است.

مناطق ارزان قیمت

منطقه اسنیورت

منطقه اسنیورت طرفداران زیادی یرای خرید آپارتمان دارد. این منطقه واقع در محل اتصال بزرگراه های مهم این شهر است. منطقه اسن یورت از شرق با آوجیلار و دریاچه کوچوک چکمجه، از غرب با بویوک چکمجه، از شمال با بشیکتاش، آرناووت کوی و جاده TEM و از جنوب با بیلیکدوزو و آزادراه E-5 همسایه است. برای سرمایه گذاری در آپارتمان در اسنیورت نیازی به بودجه بالایی ندارید.

منطقه آرناووت کوی 

دومین منطقه ای که از لحاظ قیمت آپارتمان پایین است. آرناووت کوی از شمال با دریای سیاه ، از جنوب با چاتالکا ، از شرق با ایوپ و از جنوب با اسنیورت همسایه است. پروژه سوم فرودگاه در این منطقه سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در آرناووتکوی را جذاب می کند.

منطقه بیلیک دوزو

بیلیک دوزو نماد شهرسازی مدرن در استانبول است. این منطقه دارای خیابان ها، پیاده رو ها، فضاهای سبز و ساخت و ساز مدرن و لوکس می باشد.امکانات رفاهی و سطح بالای زندگی در این منطق و دسترسی به بیمارستان ها ، مراکز خرید متعدد ، مسیرهای حمل و نقل ، دبیرستان ها ، وجود چند دانشگاه معروف ترکیه در کنار پروژه های ساخت و ساز مسکونی مدرن به اهمیت روز افزون منطقه کمک کرده است. این منطقه یکی از مناطق مناسب برای سرمایه گذاری در ترکیه است و قیمت آپارتمان ها برای خرید و یا اجاره مناسب است.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
به بالای صفحه بردن